| Part Number | 502MILF |
|---|---|
| Manufacturer | Integrated Device Technology |
| Quantity in stock | 401870 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Loco PLL Clock Multiplier |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 502MILF |
| Datasheet download |
| Part Number | 502MILF |
|---|---|
| Maximum Input Frequency | 50 MHz |
| Pin Count | 8 |
| Output Frequency Range | 14 to 190 MHz |
| Minimum Input Frequency | 2 MHz |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Moisture Sensitivity Level | 1 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Screening Level | Industrial |
| Rad Hard | No |
| Type | PLL Clock Multiplier |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Product Dimensions | 4.93 x 3.94 x 1.47 mm |
| MSL Level | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | SOIC N |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Pitch | 1.27 |
| Package | 8SOIC N |
| Replacement Part Number | PART-502MILF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Integrated Device Technology | 4-output 3.3 V PCIe Gen1-2-3 Zero Delay Fanout Buffer Download PDF datasheet for 9DB433AGILFT.pdf |
|
Pulse | CERAMIC ANTENNA - |
|
Texas Instruments | PLL Frequency Synthesizer Dual 75MHz to 3000MHz 24-Pin LLP EP T R Download PDF datasheet for LMX2485SQX NOPB.pdf |
|
Integrated Device Technology | Quad Differential PCI-Express GEN1 Clock Source Download PDF datasheet for 557G-05ALF.pdf |
|
Texas Instruments | Zero Delay PLL Clock Driver Single 24MHz to 200MHz 8-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for CDCVF2505PWR.pdf |
|
Integrated Device Technology | 4-output 3.3 V PCIe Gen1-2-3 Zero Delay Fanout Buffer Download PDF datasheet for 9DB433AGILF.pdf |
|
Texas Instruments | RMS Power Detector 6-Pin Micro SMD T R Download PDF datasheet for LMH2110TM NOPB.pdf |
|
ON Semiconductor | PLL Clock Generator Single 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for NB3N5573DTR2G.pdf |
|
Maxim Integrated | PLL Frequency Synthesizer Single 23.5MHz to 6000MHz 32-Pin TQFN EP Download PDF datasheet for MAX2871ETJ+.pdf |
|
Pulse | Antenna Ceramic Monopole 4dB Gain 2483.5MHz SMD Download PDF datasheet for W3043.pdf |