| Part Number | 581G-01ILF |
|---|---|
| Manufacturer | Integrated Device Technology |
| Quantity in stock | 493040 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Zero Delay Glitch-Free Clock Multiplexer |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 581G-01ILF |
| Datasheet download |
| Part Number | 581G-01ILF |
|---|---|
| Minimum Input Frequency | 6 MHz |
| Product Dimensions | 5 x 4.4 x 1 mm |
| Screening Level | Industrial |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Maximum Input Frequency | 200 MHz |
| Moisture Sensitivity Level | 1 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Type | Zero Delay PLL Clock Multiplexer |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Pitch | 0.65 |
| Pin Count | 16 |
| MSL Level | 1 |
| Supplier Package | TSSOP |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Package | 16TSSOP |
| Replacement Part Number | PART-581G-01ILF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | Contactless Reader 32-Pin HVQFN EP Download PDF datasheet for CLRC66302HN,118.pdf |
|
Integrated Device Technology | PCI Express\u00ae GEN1 Clock Source Download PDF datasheet for 557M-01LF.pdf |
|
EMC Tech | Temperature Variable Attenuator Waffle Download PDF datasheet for KTVA03N075SMTF.pdf |
|
Anaren | Directional Coupler 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for X3C19F1-20S.pdf |
|
Pulse | Antenna Ceramic Download PDF datasheet for W3213.pdf |
|
Texas Instruments | Quadrature Dmod 48-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for TRF371135IRGZT.pdf |
|
Molex | Antenna Stand Alone Antenna 3.5dBi 2483.5MHz 5900MHz Tray Download PDF datasheet for 0479501001.pdf |
|
AVX | Thin-Film Directional Coupler 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for CP0402A2655ENTR.pdf |
|
Integrated Device Technology | 4 Output PCIe GEN1 2 Synthesizer Download PDF datasheet for 5V41066PGGI8.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Frequency Synthesizer Triple 28-Pin QFN Download PDF datasheet for SI4113-D-GM.pdf |