| Part Number | 5U49319NLG8 |
|---|---|
| Manufacturer | Integrated Device Technology |
| Quantity in stock | 383440 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Very Low Power Clock for Freescale MCUS |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 5U49319NLG8 |
| Datasheet download |
| Part Number | 5U49319NLG8 |
|---|---|
| Screening Level | Commercial |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Maximum Input Frequency | 25 MHz |
| Rad Hard | No |
| Pitch | 0.5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 7 x 7 x 0.83 |
| MSL Level | 3 |
| Moisture Sensitivity Level | 3 |
| Number of Elements per Chip | 3 |
| Output Frequency Range | 25 to 125 MHz |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Supply Voltage | 1.5|2.5|3.3 V |
| Pin Count | 48 |
| Type | PLL |
| Supplier Package | VFQFPN EP |
| Package | 48VFQFPN EP |
| Replacement Part Number | PART-5U49319NLG8 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | SP7T Diversity Antenna Switch with GPIO Interface Download PDF datasheet for BGS 17GA14 E6327.pdf |
|
Integrated Device Technology | Universal Frequency Translator Dual 0.008MHz to 1000MHz 72-Pin VFQFPN EP Tray Download PDF datasheet for 8T49N286-998NLGI.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Clock Multiplier Attenuator Single 0.0001MHz to 350MHz 64-Pin QFN T R Download PDF datasheet for SI5345B-B05600-GMR.pdf |
|
Maxim Integrated | Tuners TV 862MHz 56-Pin TQFN EP Download PDF datasheet for MAX2135AETN V+.pdf |
|
Texas Instruments | Glass Encapsulated Transponder RFIDT Download PDF datasheet for TRPGR30ATGA.pdf |
|
Diodes Incorporated | Programmable PLL Clock Driver Single 28-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for PI6C20400SLEX.pdf |
|
Integrated Device Technology | 1:2, Differential-to-LVCMOS LVTTL Zero Delay Clock Generator Download PDF datasheet for 87002AG-02LF.pdf |
|
Broadcom | Frequency Multiplier 8-Pin SMD T R Download PDF datasheet for AMMP-6120-TR1.pdf |
|
Anaren | COUPLER, 30 DB. POWER, 100 W. - |
|
QORVO | RF Switch Single SPDT 5MHz to 6000MHz 29dB 12-Pin QFN Download PDF datasheet for RFSW1012.pdf |