| Part Number | 5V41235PGGI |
|---|---|
| Manufacturer | Integrated Device Technology |
| Quantity in stock | 502550 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | 2 Output PCIe GEN1 2 3 Synthesizer |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 5V41235PGGI |
| Datasheet download |
| Part Number | 5V41235PGGI |
|---|---|
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Family | 5V41235 |
| Lead Finish | MATTE TIN |
| Output Frequency Range | 25 to 200 MHz |
| Moisture Sensitivity Level | 1 |
| Pitch | 0.65 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Pin Count | 16 |
| Packaging | Tube |
| Screening Level | Industrial |
| Minimum Input Frequency | 25 MHz |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Type | PLL Clock Generator |
| Package | 16TSSOP |
| Replacement Part Number | PART-5V41235PGGI |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
QORVO | CA ANTENNA SWITCH SP12T + 9T - |
|
Pulse | WWAN LTE GPS AUX ANTENNA (EU ROW) - |
|
Integrated Device Technology | P9027LP-R \u2264 3W Wireless Power Receiver Reference Board Download PDF datasheet for P9027LP-R-EVK.pdf |
|
Anaren | Power Divider 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for PD2425J5050S2.pdf |
|
Panasonic | Tuners Radio 10.7MHz 48-Pin LQFP - |
|
Texas Instruments | Programmable PLL Clock Synthesizer Triple 8MHz to 160MHz 20-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for CDCE937PWR.pdf |
|
Pulse | Antenna, Embedded, Ceramic, Wifi, 2400 5850MHz, 2.2 4.5dBi, SMD Download PDF datasheet for W3006.pdf |
|
Integrated Device Technology | CK-MNG+ Peripheral Synthesizer for Intel Servers Download PDF datasheet for 9FGP204BKLF.pdf |
|
Texas Instruments | Zero Delay PLL Clock Driver Single 24MHz to 200MHz 8-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for CDCVF2505PWR.pdf |
|
Texas Instruments | MCU 8-Bit CC1110Fx 8051 CISC 32KB Flash 2.5V 3.3V 36-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for CC1110F32RHHT.pdf |