| Part Number | 5V49EE902NLGI |
|---|---|
| Manufacturer | Integrated Device Technology |
| Quantity in stock | 349490 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | EEPROM Programmable Clock Generator |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 5V49EE902NLGI |
| Datasheet download |
| Part Number | 5V49EE902NLGI |
|---|---|
| Output Frequency Range | 0.001 to 500 MHz |
| Maximum Input Frequency | 200 MHz |
| Supplier Package | VFQFPN EP |
| Screening Level | Industrial |
| Number of Elements per Chip | 4 |
| Pin Count | 32 |
| Minimum Input Frequency | 1 MHz |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Type | Programmable PLL Clock Generator |
| Pitch | 0.5 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| MSL Level | 3 |
| Moisture Sensitivity Level | 3 |
| Product Dimensions | 5 x 5 x 1 mm |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Package | 32VFQFPN EP |
| Replacement Part Number | PART-5V49EE902NLGI |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | SP7T Diversity Antenna Switch with GPIO Interface Download PDF datasheet for BGS 17GA14 E6327.pdf |
|
Texas Instruments | Zero Delay PLL Clock Multiplier Single 10MHz to 180MHz 16-Pin TSSOP Tube Download PDF datasheet for CDCVF25084PW.pdf |
|
STMicroelectronics | Tuners TV 2150MHz 32-Pin VFQFPN T R Download PDF datasheet for STV6111BT.pdf |
|
Maxim Integrated | Superheterodyne Receiver 28-Pin TSSOP Download PDF datasheet for MAX1473EUI+.pdf |
|
Pulse | SPLTR, 2-WAY, P-DEG, POWER DIVIDER Download PDF datasheet for CX4005NL.pdf |
|
Maxim Integrated | Integrated IF VCOs with Differential Output 6-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for MAX2608EUT+T.pdf |
|
AVX | Thin Film Directional Couplers 4-Pin LGA T R Download PDF datasheet for DB0603N2400ANTR.pdf |
|
QORVO | 1747.5 1842.5 MHZ BAW DUPLEXER - BAND Download PDF datasheet for TQQ6103.pdf |
|
Integrated Device Technology | Universal Frequency Translator Dual 0.008MHz to 1000MHz 72-Pin VFQFPN EP Tray Download PDF datasheet for 8T49N286-998NLGI.pdf |
|
Integrated Device Technology | 4-output 3.3 V PCIe Gen1-2-3 Zero Delay Fanout Buffer Download PDF datasheet for 9DB433AGLFT.pdf |