| Part Number | 8T49N105A-000NLGI |
|---|---|
| Manufacturer | Integrated Device Technology |
| Quantity in stock | 635810 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | FemtoClock NG Universal Frequency Translator |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 8T49N105A-000NLGI |
| Datasheet download |
| Part Number | 8T49N105A-000NLGI |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Input Frequency | 710 MHz |
| Minimum Input Frequency | 0.008 MHz |
| Pin Count | 40 |
| Screening Level | Industrial |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Moisture Sensitivity Level | 3 |
| Pitch | 0.5 |
| Type | Programmable PLL Frequency Synthesizer |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Output Frequency Range | 0.98 to 1300 MHz |
| Supplier Package | VFQFN |
| Product Dimensions | 6 x 6 x 0.88 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package | 40VFQFN |
| Replacement Part Number | PART-8T49N105A-000NLGI |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Silicon Labs | Programmable PLL Clock Generator Dual 20-Pin QFN Download PDF datasheet for SI5351B-B02073-GM.pdf |
|
ON Semiconductor | PLL Clock Generator Single 16-Pin TSSOP Rail Download PDF datasheet for NB3N3002DTG.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Clock Synthesizer Single 0MHz to 2200MHz 48-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for CDCM7005RGZR.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Frequency Synthesizer Dual 75MHz to 2600MHz 24-Pin LAM UCSP T R Download PDF datasheet for LMX2470SLEX NOPB.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Clock Generator Single 0.16MHz to 710MHz 24-Pin QFN EP Download PDF datasheet for SI5338Q-B-GM.pdf |
|
Texas Instruments | Quadrature Mod 48-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for TRF372017IRGZR.pdf |
|
Integrated Device Technology | 3.3V Zero Delay Clock Buffer, Spread Spectrum Compatible Download PDF datasheet for 23S09E-1HPGG8.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Frequency Synthesizer Single 43.75MHz to 43.75MHz 32-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for CDCM61004RHBR.pdf |
|
STMicroelectronics | Analog Linear ICs (S&D, non Std., MPP) Part 2 Download PDF datasheet for TDA7786TR.pdf |
|
Pulse | Antenna, Embedded, FPC, NFC, 13.56MHz Download PDF datasheet for W7001.pdf |