| Part Number | 9DB106BGLFT |
|---|---|
| Manufacturer | Integrated Device Technology |
| Quantity in stock | 353890 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | 6-output Differential Buffer For PCIe Gen2 |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 9DB106BGLFT |
| Datasheet download |
| Part Number | 9DB106BGLFT |
|---|---|
| Pin Count | 28 |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Screening Level | Commercial |
| Rad Hard | No |
| Maximum Input Frequency | 105 MHz |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Pitch | 0.65 |
| MSL Level | 1 |
| Supplier Package | TSSOP |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 9.7 x 4.4 x 1 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Type | Zero Delay PLL Clock Buffer |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Moisture Sensitivity Level | 1 |
| Minimum Input Frequency | 80 MHz |
| Package | 28TSSOP |
| Replacement Part Number | PART-9DB106BGLFT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Silicon Labs | PLL Clock Multiplier Attenuator Single 0.001MHz to 350MHz 64-Pin QFN Download PDF datasheet for SI5345B-D-GM.pdf |
|
Texas Instruments | Zero Delay PLL Clock Driver Single 60MHz to 180MHz 28-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for CDCV855IPWR.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Frequency Synthesizer Single 1834MHz to 2028MHz 36-Pin LLP EP T R Download PDF datasheet for LMX2531LQ1910E NOPB.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Single Up to 18MHz 16-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for CD74HC4046AMT.pdf |
|
Pulse | WWAN MAIN US ANTENNA - |
|
Silicon Labs | SLLSI5345B-D07078-GM 10-OUTPUTS UP TO 35 Download PDF datasheet for SI5345B-D07078-GM.pdf |
|
QORVO | VPIN Limiter 50MHz to 6GHz20-Pin QFN Download PDF datasheet for TGL2210-SM.pdf |
|
Integrated Device Technology | Low EMI Clock Generator Download PDF datasheet for 180M-51LFT.pdf |
|
TDK | TDKCU4S0506BC-780-XR SMD CIRCULATOR 758~ - |
|
Johanson Technology | Antenna Ceramic -1.1dBi 1930MHz 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 1905AT45A0050E.pdf |