| Part Number | 9DB403DGILFT |
|---|---|
| Manufacturer | Integrated Device Technology |
| Quantity in stock | 278890 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | 4-output Differential Buffer for PCIe Gen2 |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 9DB403DGILFT |
| Datasheet download |
| Part Number | 9DB403DGILFT |
|---|---|
| Pin Count | 28 |
| Type | PLL Clock Generator |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Input Frequency | 110 MHz |
| Minimum Input Frequency | 50 MHz |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | TSSOP |
| Pitch | 0.65 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| MSL Level | 1 |
| Product Dimensions | 9.7 x 4.4 x 1 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level | 1 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Screening Level | Industrial |
| Output Frequency Range | 50 to 100 MHz |
| Package | 28TSSOP |
| Replacement Part Number | PART-9DB403DGILFT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | PLL Single 13MHz to 55MHz 14-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for TLC2932AIPWR.pdf |
|
QORVO | 10W SPDT RF SWITCH, FMS2031 REPLACEMENT Download PDF datasheet for RFSW6023TR7.pdf |
|
Anaren | Directional Coupler 6-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for DC0710J5010AHF.pdf |
|
ON Semiconductor | Balanced Mod Dmod 300MHz 14-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for MC1496DR2G.pdf |
|
QORVO | SP4T SINGLE POLE FOUR THROW SWITCH Download PDF datasheet for RF1119ATR7.pdf |
|
QORVO | DPDT TRANSFER SWITCH FOR 3G 4G - |
|
AVX | Thin-Film Directional Couplers 4-Pin LGA T R Download PDF datasheet for CP0402A0776ANTR.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Clock Generator Single 0.0001MHz to 712.5MHz 64-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for SI5341A-B05502-GM.pdf |
|
Integrated Device Technology | 2-output Differential Buffer for PCIe Gen2 Download PDF datasheet for 9DB102BGLF.pdf |
|
QORVO | SP6T RFFE SWITCH FOR 3G 4G Download PDF datasheet for RF1656TR13.pdf |