| Part Number | CDCM61004RHBR |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 529290 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Frequency Synthesizer Single 43.75MHz to 43.75MHz 32-Pin VQFN EP T R |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CDCM61004RHBR |
| Datasheet download |
| Part Number | CDCM61004RHBR |
|---|---|
| Pin Count | 32 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Supplier Package | VQFN EP |
| Mounting | Surface Mount |
| Type | PLL Frequency Synthesizer |
| Screening Level | Industrial |
| Product Dimensions | 5 x 5 x 0.9 mm |
| Output Frequency Range | 43.75 to 43.75 MHz |
| Maximum Input Frequency | 28.47 MHz |
| Minimum Input Frequency | 21.875 MHz |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Lead Finish | Gold |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| MSL Level | 2 |
| Package | 32VQFN EP |
| Replacement Part Number | PART-CDCM61004RHBR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Integrated Device Technology | CK-MNG Synthesizer for Peripherals Download PDF datasheet for 9FGP202AKLF.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Clock Generator Single 0.0001MHz to 350MHz 64-Pin QFN Download PDF datasheet for SI5341B-B05875-GM.pdf |
|
Silicon Labs | Programmable PLL Clock Generator Single 0.16MHz to 350MHz 24-Pin QFN Download PDF datasheet for SI5338P-B03751-GM.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Clock Generator Buffer Single 1MHz to 200MHz 24-Pin QFN T R Download PDF datasheet for SI5335D-B06834-GMR.pdf |
|
Integrated Device Technology | 12-output 3.3 V PCIe Gen1-2-3 Zero Delay Fanout Buffer Download PDF datasheet for 9DB1233AGLFT.pdf |
|
Pulse | Antenna Single Band 2dBi 2500MHz Cable Mount Download PDF datasheet for W3525B100.pdf |
|
Silicon Labs | Programmable PLL Clock Generator Single 0.16MHz to 350MHz 24-Pin QFN Download PDF datasheet for SI5338H-B-GM.pdf |
|
Anaren | Antenna UFL 3dBi 50 Ohm 425MHz Download PDF datasheet for 66089-0406.pdf |
|
TDK | TDKCU4S0506BC-780-XR SMD CIRCULATOR 758~ - |
|
Maxim Integrated | Quadrature Mod Dmod 1.2GHz 36-Pin TQFN EP Download PDF datasheet for MAX2021ETX+.pdf |