| Part Number | LMX2541SQE2690E NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 335170 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Frequency Synthesizer Single 36-Pin LLP EP T R |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LMX2541SQE2690E NOPB |
| Datasheet download |
| Part Number | LMX2541SQE2690E NOPB |
|---|---|
| MSL Level | 3 |
| Pin Count | 36 |
| Product Dimensions | 6 x 6 x 0.8 mm |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Supplier Package | LLP EP |
| Type | PLL Frequency Synthesizer |
| Minimum Input Frequency | 5 MHz |
| Maximum Input Frequency | 6000 MHz |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Package | 36LLP EP |
| Replacement Part Number | PART-LMX2541SQE2690E NOPB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Integrated Device Technology | 3.3V Zero Delay Low Skew Buffer Download PDF datasheet for 2305-1DCG8.pdf |
|
Integrated Device Technology | 8-output PCIe Gen1-2 Synthesizer Download PDF datasheet for 9FG108EGLF.pdf |
|
NXP | NTAG Contactless and Contact Interface 8-Pin XQFN T R Download PDF datasheet for NT3H2111W0FHKH.pdf |
|
Integrated Device Technology | 4-Output PCIe Gen1 2 3 Synthesizer Download PDF datasheet for 5V41236PGGI.pdf |
|
QORVO | ANTENNA SWITCH MODULE WITH 14 PATHS - |
|
Infineon | RF Switch SP3T 100MHz to 3000MHz 18dB 9-Pin TSNP T R Download PDF datasheet for BGS 13S2N9 E6327.pdf |
|
NXP | Transponder IC 6-Pin XSON T R Download PDF datasheet for SL3S1203FTB0,115.pdf |
|
Diodes Incorporated | Programmable PLL Clock Driver Single 28-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for PI6C20400LEX.pdf |
|
Silicon Labs | SLLSI5341D-D06885-GMR CLOCK GENERATOR 10 Download PDF datasheet for SI5341D-D06885-GMR.pdf |
|
Infineon | DP10T Diversity Cross Switch for Carrier Aggregation - |