| Part Number | NB3N502DG |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Quantity in stock | 449030 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Clock Multiplier Single 8-Pin SOIC N Rail |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NB3N502DG |
| Datasheet download |
| Part Number | NB3N502DG |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Type | PLL Clock Multiplier |
| MSL Level | 1 |
| Screening Level | Industrial |
| Output Frequency Range | 14 to 190 MHz |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Frequency | 50 MHz |
| Supplier Package | SOIC N |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 5 x 4 x 1.5 mm |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Minimum Input Frequency | 2 MHz |
| Rad Hard | No |
| Package | 8SOIC N |
| Replacement Part Number | PART-NB3N502DG |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | Tuners Car Radio 108MHz 32-Pin HVQFN Tray Download PDF datasheet for TEF6686HN V102K.pdf |
|
NXP | PHSPJF7992ATW C1C DJ - |
|
Molex | Antenna Omni-Directional 3dB Gain 2483.5MHz SMD T R Download PDF datasheet for 47948-0001.pdf |
|
Integrated Device Technology | Multiplier and Zero Delay Buffer Download PDF datasheet for 570ALF.pdf |
|
Integrated Device Technology | 3.3 Volt Phase-Lock Loop Clock Driver Download PDF datasheet for 2510CGLF.pdf |
|
Lansdale Semiconductor | PLL Frequency Synthesizer Single 5MHz to 10MHz 16-Pin SO Download PDF datasheet for MLE145170-5P.pdf |
|
Anaren | Hybrid Coupler 470MHz to 860MHz 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 1F1304-3SR.pdf |
|
Texas Instruments | RF Switch SPST 20-Pin BGA MICROSTAR JUNIOR T R Download PDF datasheet for TS2DDR2811ZXYR.pdf |
|
Nexperia | PLL Single 16-Pin SO Bulk Download PDF datasheet for HEF4046BT,652.pdf |
|
Vishay | Surface Mount Chip Resistor Attenuator 4-Pin SMD Download PDF datasheet for CZA04S04030050LEA.pdf |