| Part Number | SI5338J-B-GM |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Quantity in stock | 484650 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Clock Generator Single 0.16MHz to 710MHz 24-Pin QFN |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI5338J-B-GM |
| Datasheet download |
| Part Number | SI5338J-B-GM |
|---|---|
| MSL Level | 2 |
| Product Dimensions | 4 x 4 x 0.83 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Pin Count | 24 |
| Screening Level | Industrial |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Frequency Range | 0.16 to 710 MHz |
| Type | PLL Clock Generator |
| Maximum Input Frequency | 710 MHz |
| Supplier Package | QFN |
| Minimum Input Frequency | 5 MHz |
| Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package | 24QFN |
| Replacement Part Number | PART-SI5338J-B-GM |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Integrated Device Technology | 4 Output PCIe GEN1 2 Synthesizer Download PDF datasheet for 5V41066PGGI8.pdf |
|
ON Semiconductor | Balanced Mod Dmod 300MHz 14-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for MC1496DR2G.pdf |
|
ON Semiconductor | PLL FREQUENCY SYNTHESIZER - |
|
Diodes Incorporated | Programmable PLL Clock Driver Single 28-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for PI6C20400SLEX.pdf |
|
QORVO | HIGH LINEARITY SPDT SWITCH - |
|
QORVO | SP10T RFFE SWITCH FOR DIVERSITY - |
|
QORVO | RF Switch DPDT 2.3GHz to 2.5GHz 4.9GHz to 6GHz 25dB 20dB 12-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for TQS5202.pdf |
|
Pulse | SPLTR, 2-WAY, P-DEG, POWER DIVIDER Download PDF datasheet for CX4005NL.pdf |
|
Anaren | Directional Coupler 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for X3C19F1-20S.pdf |
|
Integrated Device Technology | PLL Frequency Translator Dual 0.008MHz to 1000MHz 72-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for 8T49N286A-003NLGI.pdf |