| Part Number | SI5338Q-B03706-GM |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Quantity in stock | 137600 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Programmable PLL Clock Generator Single 0.16MHz to 200MHz 24-Pin QFN |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI5338Q-B03706-GM |
| Datasheet download |
| Part Number | SI5338Q-B03706-GM |
|---|---|
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 24 |
| Maximum Input Frequency | 710 MHz |
| Output Frequency Range | 0.16 to 200 MHz |
| Lead Finish | Gold Over Nickel Palladium |
| Type | Programmable PLL Clock Generator |
| Screening Level | Industrial |
| Minimum Input Frequency | 5 MHz |
| Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3 V |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Supplier Package | QFN |
| MSL Level | 2 |
| Product Dimensions | 4 x 4 x 0.83 |
| Package | 24QFN |
| Replacement Part Number | PART-SI5338Q-B03706-GM |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Anaren | COUPLER,2 DB, 90C\"|\"Y Download PDF datasheet for X3C25P1-02S.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Frequency Synthesizer Single 36-Pin LLP EP T R Download PDF datasheet for LMX2541SQ2380E NOPB.pdf |
|
QORVO | RF Switch DPDT 2.3GHz to 2.5GHz 4.9GHz to 6GHz 25dB 20dB 12-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for TQS5202.pdf |
|
QORVO | Voltage Controlled Attenuator 30dB 3000MHz 16-Pin QFN Reel Download PDF datasheet for RFSA3043TR7.pdf |
|
Integrated Device Technology | PLL Frequency Generator Dual 1MHz to 48MHz 48-Pin SSOP T R - |
|
Silicon Labs | Programmable PLL Clock Generator Single 0.16MHz to 200MHz 24-Pin QFN Download PDF datasheet for SI5338C-B01441-GM.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Clock Generator Buffer Single 1MHz to 200MHz 24-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for SI5335D-B05826-GM.pdf |
|
Molex | Antenna ISM Band 1.3dBi Gain 870MHz 928MHz Tray Download PDF datasheet for 105262-0002.pdf |
|
Silicon Labs | Programmable PLL Clock Generator Single 0.16MHz to 350MHz 24-Pin QFN T R Download PDF datasheet for SI5338B-B-GMR.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Clock Generator Single 0.0001MHz to 350MHz 64-Pin QFN T R Download PDF datasheet for SI5341B-B05239-GMR.pdf |