| Part Number | SI5340A-B04695-GM |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Quantity in stock | 157950 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Clock Generator Single 0.0001MHz to 712.5MHz 44-Pin QFN |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI5340A-B04695-GM |
| Datasheet download |
| Part Number | SI5340A-B04695-GM |
|---|---|
| Maximum Input Frequency | 750 MHz |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Dimensions | 7 x 7 x 0.83 mm |
| Screening Level | Industrial |
| Minimum Input Frequency | 10 MHz |
| Output Frequency Range | 0.0001 to 712.5 MHz |
| Type | PLL Clock Generator |
| Supplier Package | QFN |
| Pin Count | 44 |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3 V |
| Package | 44QFN |
| Replacement Part Number | PART-SI5340A-B04695-GM |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Silicon Labs | Programmable PLL Frequency Synthesizer Single 0.16MHz to 200MHz 24-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for SI5338C-B-GM.pdf |
|
STMicroelectronics | Tunable Integrated Capacitor 4-Pin WLCSP T R Download PDF datasheet for STPTIC-39G2C5.pdf |
|
Texas Instruments | Quadrature Dmod 48-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for TRF371125IRGZT.pdf |
|
Johanson Technology | Antenna ISM Band -2.5dBi 928MHz 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 0900AT43A0070E.pdf |
|
Texas Instruments | Zero Delay PLL Clock Driver Single 60MHz to 200MHz 48-Pin TSSOP Tube Download PDF datasheet for CDCV857BIDGG.pdf |
|
Anaren | Ultra Low Profile 0805 Balun 6-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for B0322J5050AHF.pdf |
|
Integrated Device Technology | PLL Frequency Translator Dual 0.008MHz to 1000MHz 72-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for 8T49N286A-003NLGI.pdf |
|
Laird | CIRCULAR POLARITY RFID PANEL ANTENNA - |
|
Diodes Incorporated | PLL Clock Generator Single 490MHz to 680MHz 245MHz to 340MHz 163.33MHz to 226.67MHz 122.5MHz to 170MHz 98MHz to 136MHz 61.25MHz to 85MHz 24-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for PI6LC48P0301LIEX.pdf |
|
LS RESEARCH | Antenna Flexible Planar 3dBi 2500MHz Download PDF datasheet for 001-0014.pdf |