| Part Number | SI5341D-D06678-GM |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Quantity in stock | 581410 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Clock Generator Single 0.0001MHz to 350MHz 64-Pin QFN Tray |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI5341D-D06678-GM |
| Datasheet download |
| Part Number | SI5341D-D06678-GM |
|---|---|
| Supplier Package | QFN |
| Type | PLL Clock Generator |
| Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3 V |
| Screening Level | Industrial |
| Package Dimensions | 9 x 9 x 0.83 mm |
| Maximum Input Frequency | 750 MHz |
| Output Frequency Range | 0.0001 to 350 MHz |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Minimum Input Frequency | 0.008 MHz |
| Pin Count | 64 |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Package | 64QFN |
| Replacement Part Number | PART-SI5341D-D06678-GM |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Integrated Device Technology | Zero Delay PLL Clock Driver Single 10MHz to 70MHz 28-Pin PLCC T R Download PDF datasheet for 74FCT388915TBJG8.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Antenna Chip 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for AH316M245001-T.pdf |
|
QORVO | WIDEBAND FRAC-N PLL VCO WITH DUAL MIXER Download PDF datasheet for RF2051TR13.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Clock Generator Single 0.16MHz to 710MHz 24-Pin QFN EP Download PDF datasheet for SI5338Q-B-GM.pdf |
|
Integrated Device Technology | VCXO Jitter Attenuator & Femtoclock\u00ae Multiplier Download PDF datasheet for 813N252BKI-09LFT.pdf |
|
ON Semiconductor | Zero Delay PLL Clock Buffer Single 15MHz to 133MHz 16-Pin SOIC Rail Download PDF datasheet for NB2309AI1DG.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Frequency Synthesizer Single 1662MHz to 1770MHz 36-Pin LLP EP T R Download PDF datasheet for LMX2531LQ1700E NOPB.pdf |
|
Silicon Labs | Programmable PLL Clock Generator Single 0.16MHz to 200MHz 24-Pin QFN Download PDF datasheet for SI5338Q-B03706-GM.pdf |
|
Infineon | SP3T Diversity Antenna Switch with GPIO Interface Download PDF datasheet for BGS 13GA14 E6327.pdf |
|
Pulse | WWAN MAIN US ANTENNA - |