| Part Number | SI5345B-D-GM |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Quantity in stock | 204920 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Clock Multiplier Attenuator Single 0.001MHz to 350MHz 64-Pin QFN |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI5345B-D-GM |
| Datasheet download |
| Part Number | SI5345B-D-GM |
|---|---|
| Supplier Package | QFN |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Output Frequency Range | 0.001 to 350 MHz |
| Maximum Input Frequency | 750 MHz |
| Package Dimensions | 9 x 9 x 0.83 mm |
| Screening Level | Industrial |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Pin Count | 64 |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Operating Supply Voltage | 1.8|3.3 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Minimum Input Frequency | 0.008 MHz |
| Type | PLL Clock Multiplier|Attenuator |
| Package | 64QFN |
| Replacement Part Number | PART-SI5345B-D-GM |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Silicon Labs | DUAL-BAND RF SYNTHESIZER WITH INTEGRATED VCOS FOR WIRELESS COMMUNICATIONS Download PDF datasheet for SI4122-D-GMR.pdf |
|
NXP | MIGLO MFI RADIO - |
|
Texas Instruments | PLL Single 0.3MHz to 2.4MHz 16-Pin PDIP Tube Download PDF datasheet for CD4046BE.pdf |
|
Anaren | 10 dB Directional Coupler 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for XC0900A-10SR.pdf |
|
QORVO | SP4T SWITCH FOR 2G 3G 4G APPLICATIONS Download PDF datasheet for RF1614ATR7.pdf |
|
Pulse | WWAN AUX US ANTENNA - |
|
Silicon Labs | PLL Clock Multiplier Attenuator Single 0.001MHz to 350MHz 64-Pin QFN EP Download PDF datasheet for SI5345B-B04311-GM.pdf |
|
Pulse | Antenna Single Band 2dBi 2500MHz Cable Mount Download PDF datasheet for W3525B100.pdf |
|
STMicroelectronics | Tuners TV 2150MHz 32-Pin VFQFPN T R Download PDF datasheet for STV6111BT.pdf |
|
TDK | TDKCU4S0506BT-1842-XR SMD ISOLATOR 1805~ Download PDF datasheet for CU4S0506BT-1842-XR.pdf |