| Part Number | SI5351A-B-GTR |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Quantity in stock | 776300 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Clock Generator Dual 0.008MHz to 160MHz 10-Pin MSOP T R |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI5351A-B-GTR |
| Datasheet download |
| Part Number | SI5351A-B-GTR |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Type | PLL Clock Generator |
| Screening Level | Industrial |
| Pin Count | 10 |
| Minimum Input Frequency | 10 MHz |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 V |
| Product Dimensions | 3 x 3 x 0.85 |
| Supplier Package | MSOP |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Maximum Input Frequency | 100 MHz |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Number of Elements per Chip | 2 |
| Output Frequency Range | 0.008 to 160 MHz |
| Package | 10MSOP |
| Replacement Part Number | PART-SI5351A-B-GTR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Anaren | Directional Coupler 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for XC0900P-10SR.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Single Up to 18MHz 16-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for CD74HC4046AM96.pdf |
|
Integrated Device Technology | CHIP ARRAY BGA 4.0MMX 4.5MM X 0.65 MM PI Download PDF datasheet for 97U2A845AHLF.pdf |
|
QORVO | SINGLE POLE DOUBLE THROW SWITCH Download PDF datasheet for RF1694BSR.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Frequency Synthesizer Single 1726MHz to 1840MHz 36-Pin LLP EP T R Download PDF datasheet for LMX2531LQ1778E NOPB.pdf |
|
Maxim Integrated | Tuners Satellite 2.175GMHz 28-Pin TQFN EP Download PDF datasheet for MAX2112ETI+.pdf |
|
QORVO | ANTENNA SWITCH MODULE WITH 12 PATHS - |
|
Integrated Device Technology | 6-output Differential Buffer For PCIe Gen2 Download PDF datasheet for 9DB106BGILF.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Frequency Synthesizer Single 43.75MHz to 683.28MHz 32-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for CDCM61002RHBR.pdf |
|
Silicon Labs | - - |