| Part Number | H0009NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 833780 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | TRANSFORMERS AUDIO & SIGNAL 10 100 PC CA |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | H0009NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | H0009NLT |
|---|---|
| Maximum DCR Primary Side | |
| Maximum DCR Secondary Side | |
| Minimum Longitudinal Balance | |
| Typical Total Harmonic Distortion | |
| Maximum OCL Inductance | |
| Package Type | |
| Maximum Primary Leakage Inductance | |
| Maximum Interwinding Capacitance | |
| Minimum Return Loss | -11@80MHz dB |
| Maximum Insertion Loss | [email protected] to 100MHz dB |
| Transformer Type | 10/100 Card LAN Magnetics Module Transformer |
| Minimum Crosstalk | -40@100MHz dB |
| Maximum Isolation Voltage | 1500 Vrms |
| Minimum CMRR | -20@100MHz dB |
| Replacement Part Number | PART-H0009NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Telecom Transformer 1CT:1CT 1.2Ohm Prim. DCR -1.1dB Surface Mount Download PDF datasheet for ALAN-2202-T.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 2.7Ohm Prim. DCR 2.7Ohm Sec. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for TX1281.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1.4dB Surface Mount Download PDF datasheet for H5012NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 500Vrms 0.7Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for T8114NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:2.4 1500Vrms 0.85Ohm 0.85Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for T1144NL.pdf |
|
Pulse | Transformer Misc 500Vrms 10.16 X 8.76 X 6.35mm Surface Mount Download PDF datasheet for PE-65855NL.pdf |
|
Pulse | MDL,SIN,1GD,1:1,SMT,TU Download PDF datasheet for HX5181NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1500Vrms -43Ohm Prim. 1.4dB Surface Mount - |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1.2dB -1dB -3dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX5008FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 2000Vrms 0.3Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for PE-65728NLT.pdf |