| Part Number | HX5004ENL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 609480 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 0.65Ohm Prim.DCR 0.65Ohm Sec. DCR -1.2dB@100KHz Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HX5004ENL |
| Datasheet download |
| Part Number | HX5004ENL |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Package Dimensions | 17.5 x 12.2 x 5.47 mm |
| Maximum Processing Temperature | 245 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level | 1 |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | DIP SMD |
| Package Type | DIP SMD |
| Pin Count | 24 |
| Lead Style | Gull Wing |
| Maximum Isolation Voltage | 1500 Vrms |
| Maximum OCL Inductance | 0.35 mH |
| Minimum Return Loss | [email protected] to 30MHz dB |
| Maximum DCR Secondary Side | 0.65 Ohm |
| Transformer Type | 100Base-T Transformer |
| Maximum Insertion Loss | -1.2@100KHz dB |
| Maximum DCR Primary Side | 0.65 Ohm |
| Minimum Crosstalk | -50@1MHz dB |
| Turns Ratio | 1:1 |
| Minimum CMRR | -50@2MHz dB |
| Product Depth | 12.2 mm |
| Product Height | 5.47 mm |
| Product Length | 17.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-HX5004ENL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1.4dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX5014NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:2 1:1 2000Vrms 0.6Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for 23Z467SMNLT.pdf |
|
Sumida | TRFM, 47UH, 30%, 3.5A, 188 215MOHM - |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H7008FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for H6062FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 2000Vrms 0.3Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for PE-65728NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H7137FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:2.4 1500Vrms 0.85Ohm 0.85Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for T1144NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 0.65Ohm Prim.DCR 0.65Ohm Sec. DCR -1.2dB@100KHz Surface Mount Download PDF datasheet for HM5004EFNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 0.65Ohm Pri. DCR -1.2dB@100KHz Surface Mount Download PDF datasheet for HM5149NLT.pdf |