| Part Number | HX5400NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 389910 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 1500Vrms 1dB Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HX5400NL |
| Datasheet download |
| Part Number | HX5400NL |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 8 |
| Product Dimensions | 28.45 x 17.27 x 10.87 mm |
| MSL Level | 1 |
| Max Processing Temp | 245 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Product Depth | 17.27 mm |
| Product Height | 10.87 mm |
| Product Length | 28.45 mm |
| Replacement Part Number | PART-HX5400NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vac -3dB@125KHz Surface Mount Download PDF datasheet for HM1188NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1.4dB SMD Download PDF datasheet for HX2019FNL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 0.65Ohm -1.2dB SMD Download PDF datasheet for HX5120NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H5120NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:2 1:2 1500Vrms 1Ohm 1Ohm Prim. DCR 1.7Ohm 1.7Ohm Sec. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for PE-68841NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1.5dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX1148.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1.1dB SMD Download PDF datasheet for H1102FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for PE-65855NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 3.5Ohm Prim. DCR -1.4dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX2019NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX5008NLT.pdf |