| Part Number | PA1212.700NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 652390 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Bead Wirewound 72nH 20% 31A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA1212.700NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA1212.700NLT |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Product Dimensions | 7 x 7 x 4.96 mm |
| Type | Power Bead |
| Package/Case | 7 X 7 X 4.96 |
| Maximum DC Resistance | 460 uOhm |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 7 mm |
| Product Height | 4.96 mm |
| Product Length | 7 mm |
| Replacement Part Number | PART-PA1212.700NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 9.1nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 320mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF9N1JFB.pdf |
|
NIC Components | Ind Power Shielded Wirewound 82uH 20% 1KHz 320mA T R Download PDF datasheet for NPIS43D820MTRF.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 750mA 1515 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH3D16 HPNP-150MC.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 150Ohm 100MHz Ferrite 300mA 1806 T R Download PDF datasheet for LI1806C151R-10.pdf |
|
TAIYO YUDEN | FERRITE BEAD, MULTILAYER CHIP, 0805, 600 OHMS 25%, T&R Download PDF datasheet for BK2125HM601-T.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead Shielded 500Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 1206 T R Download PDF datasheet for MI1206L501R-10.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.04A Embossed T R Download PDF datasheet for LM NRS3015T 4R7MNGH.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 680uH 10% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 50mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-681KL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1mH 10% 100KHz 48Q-Factor Ferrite 220mA T R Download PDF datasheet for SDR7045-102K.pdf |
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 300mA T R Download PDF datasheet for ASPI-0403S-101M-T.pdf |