| Part Number | PA1277NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 647660 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Power Transformer 1:0.222:0.555 1500Vrms Single+Auxilary Prim. Single Sec. 9V 50V 8V Prim. 3.3V Sec. Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Power Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA1277NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA1277NLT |
|---|---|
| Primary Side Voltage | 9|50/8 V |
| Power Rating | 10 W |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Primary Configuration | Single+Auxilary |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 13.08 x 15.24 x 11.43 mm |
| High Potential | 1500 Volts Root Mean Square |
| Transformer Type | High Frequency Wire Wound Transformer |
| Turns Ratio | 1:0.222:0.555 |
| Secondary Side Voltage | 3.3 volt |
| Primary Frequency | 200 kHz |
| Secondary Configuration | Single |
| Lead Style | Gull Wing |
| Replacement Part Number | PART-PA1277NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Power Transformer 1:0.222:0.555 1500Vrms Single+Auxilary Prim. Single Sec. 9V 50V 8V Prim. 3.3V Sec. Surface Mount Download PDF datasheet for PA1277NLT.pdf |
|
API Delevan | Power Transformer 500Vrms Single Prim. Single Sec. Surface Mount Download PDF datasheet for CM6296-105.pdf |
|
Sumida | TRANSFORMER, 50UH, 15%, 140MOHM, 1500V - |
|
Sumida | XFMR,SMT16,1CT:1CT,(-40'C TO 85'C),PB-FR - |
|
Sumida | LAN TRANSFORMER, TAPE, 74UH, 5%, SMD - |
|
Sumida | TRANSFORMER, 90UH, 10%, 111MOHM - |
|
Sumida | XFMR PWR EP13 162UH SMD GP - |
|
Pulse | Power Transformer 1.77:0.92:1 Dual Prim. Single Sec. 57V Prim. 12V Sec. Surface Mount Download PDF datasheet for PA2649NLT.pdf |
|
Sumida | XFMR,ISOLATION,1.1.1,3300UH,1500VDC,SMD8 - |
|
Pulse | Power Transformer 5:2.5:1 Dual Prim. Single Sec. 37V 57V 12V Prim. 5V Sec. Surface Mount Download PDF datasheet for PA2369NLT.pdf |