| Part Number | PE-52627NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 773960 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power 316uH 20% 1A RDL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-52627NL |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-52627NL |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 18.03 X 18.03 X 11.68 |
| Product Dimensions | 18.03 x 18.03 x 11.68 mm |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Lead Style | Radial |
| Product Depth | 18.03 mm |
| Product Height | 11.68 mm |
| Product Length | 18.03 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-52627NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Ind Power Line Choke 200uH 30% 10KHz Ferrite 6A Pin Blister Tray Download PDF datasheet for B82721K2602N20.pdf |
|
Schaffner | Ind Current Compensated Choke 700uH -30% to 50% 10KHz 4A Pin Download PDF datasheet for RN 112-4 02.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Wirewound 220uH 10% 10KHz 1.1A RDL Download PDF datasheet for ELC10D221E.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR 6.8UH Download PDF datasheet for MPI4020V2-6R8-R.pdf |
|
KEMET | Ind Line Filter 1mH 100KHz 10A Pin Download PDF datasheet for SC-10-10J.pdf |
|
TDK | Ind Choke 47mH -30% to 50% Ferrite 250mA RDL Download PDF datasheet for B82791H2251N20.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Toroid 330uH 15% 1KHz 3.3A RDL Download PDF datasheet for 2218-H-RC.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Toroid 560uH 15% 1KHz 4A RDL Download PDF datasheet for 2300LL-561-V-RC.pdf |
|
Vishay | Ind RF Shielded Molded 8.2mH 10% 250KHz 40Q-Factor Ferrite 26mA AXL Bulk Download PDF datasheet for IMS05EB822K.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 220uH 10% 796KHz 45Q-Factor Ferrite 200mA RDL Bag Download PDF datasheet for RLB0608-221KL.pdf |