| Part Number | PH9185.011NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 806250 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Power Transformer 1CT:1CT Single Single Sec. 400V Prim. Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Power Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PH9185.011NL |
| Datasheet download |
| Part Number | PH9185.011NL |
|---|---|
| High Potential | 5000 Vrms |
| Package Dimensions | 10 x 10 x 12.5 mm |
| Lead Style | Gull Wing |
| Transformer Type | Switch Mode Transformer |
| Primary Side Voltage | 400 V |
| Secondary Side Connection | Series |
| Secondary Configuration | Single |
| Supplier Package | SMD |
| Primary Side Connection | Series |
| Primary Configuration | Single |
| Package Type | SMD |
| Turns Ratio | 1CT:1CT |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Pin Count | 6 |
| Rad Hard | No |
| Replacement Part Number | PART-PH9185.011NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Sumida | LAN TRANSFORMER TAPE SMD - |
|
Sumida | CRH503 40 049 00 POWER IND, 67UH, 20%, S - |
|
Pulse | Power Transformer 6:6 1:1 1750VDC Dual Prim. Dual Sec. Flange Mount Download PDF datasheet for PA0810NLT.pdf |
|
Sumida | XFMR, 100UH, 20%, -40'C - 125'C - |
|
Sumida | LAN TRANSFORMER, TAPE, 74UH, 5%, SMD - |
|
Sumida | LAN TRANSFORMER, TAPE, 43.5UH, SMD - |
|
Sumida | R80MC POWER IND., 0.8U - |
|
Sumida | XFMR, 56.6UH, 30%, SM, 11 P,-40 TO +125' - |
|
Pulse | Power Transformer 2.67:2.67:1 1800Vrms Dual+Auxilary Prim. Single Sec. 36V 72V 13V Prim. 5V Sec. Surface Mount Download PDF datasheet for PA1735NL.pdf |
|
Pulse | AUDIO TRANSFORMERS SIGNAL TRANSFORMERS Download PDF datasheet for PA0801.004NL.pdf |