| Part Number | T9021NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 196450 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 1:2.42 1500Vrms Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | T9021NL |
| Datasheet download |
| Part Number | T9021NL |
|---|---|
| Turns Ratio | 1:2.42 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Maximum OCL Inductance | 0.6(Min) mH |
| Maximum Primary Leakage Inductance | 0.6 uH |
| Maximum Interwinding Capacitance | 35 pF |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 40 |
| Transformer Type | T1/CEPT/ISDN-PRI Transformer |
| Product Dimensions | 28.58 x 16.26 x 7.24 mm |
| Minimum Crosstalk | [email protected] to 10MHz dB |
| Lead Style | Gull Wing |
| Maximum Isolation Voltage | 1500 Vrms |
| Minimum CMRR | 50@1MHz dB |
| Product Depth | 16.26 mm |
| Product Height | 7.24 mm |
| Product Length | 28.58 mm |
| Replacement Part Number | PART-T9021NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:2.4 1500Vrms 0.85Ohm 0.85Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for T1144NLT.pdf |
|
Bourns | Telecom Transformer 1:1 5000Vac -1dB SMD Download PDF datasheet for SM51589PEL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for H6062FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for 100B-1003FXNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H1086NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H5004NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 0.21Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for A6802NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for PE-65855NLT.pdf |
|
BEL | Telecom Transformer 1:1:1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for S558-5999-U7-F.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H7137FNLT.pdf |