| Part Number | EC21AUTFA-512-STD |
|---|---|
| Manufacturer | QUECTEL WIRELESS SOLUTIONS |
| Quantity in stock | 112910 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | LTE Category 1 Module 3.8V LCC |
| Category | Wireless and GPS Modules |
| Family | RF Modules Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EC21AUTFA-512-STD |
| Datasheet download |
| Part Number | EC21AUTFA-512-STD |
|---|---|
| Screening Level | Industrial |
| Supplier Package | LCC |
| Package Dimensions | 32 x 29 x 2.4 mm |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Category | LTE Category 1 Module |
| Replacement Part Number | PART-EC21AUTFA-512-STD |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
QORVO | Antenna Switch Module 22-Pin Laminate Module T R Download PDF datasheet for RF1498ATR13.pdf |
|
Texas Instruments | Single-Band Combo Module 130-Pin LGA T R Download PDF datasheet for WL1801MODGBMOCR.pdf |
|
Infineon | Mid-Band LNA Multiplexer Module 12-Pin ATSLP T R Download PDF datasheet for BGM 15MA12 E6327.pdf |
|
Johanson Technology | 2.4GHz RF Balun 3W 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 2450BL15B100E.pdf |
|
QORVO | Front End Module 32-Pin LGA T R Download PDF datasheet for RFFM6904TR13.pdf |
|
AVX | Thin-Film Directional Coupler 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for CP0603A1950GNTR.pdf |
|
QUECTEL WIRELESS SOLUTIONS | LTE CAT.6 MODULE FOR EU ASIA LGA PACKAGE - |
|
QUECTEL WIRELESS SOLUTIONS | LTE Module 144-Pin LCC 3.3V to 4.3V Download PDF datasheet for EC21EFA-512-STD.pdf |
|
QORVO | BAND 13 DUPLEXER Download PDF datasheet for TQQ1013.pdf |
|
Simcom | - - |