| Part Number | UC20-G |
|---|---|
| Manufacturer | QUECTEL WIRELESS SOLUTIONS |
| Quantity in stock | 170270 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | UMTS HSPA+ Module 3.3V to 4.3V 112-Pin LCC |
| Category | Wireless and GPS Modules |
| Family | RF Modules Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | UC20-G |
| Datasheet download |
| Part Number | UC20-G |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Screening Level | Industrial |
| Package Dimensions | 32 x 29 x 2.5 mm |
| Pin Count | 112 |
| Supplier Package | LCC |
| Package | 112LCC |
| Replacement Part Number | PART-UC20-G |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Simcom | SIMSIM800FS2-106BA-Z1P0R QUAD-BAND GSM G - |
|
LS RESEARCH | TiWi-BLE U.FL Module 52-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 450-0064R.pdf |
|
ACX | Electromechanical Filter 100Ohm Download PDF datasheet for BL2012-10B2450T LF.pdf |
|
Dialog Semiconductor | Cordless Audio Module, Integrated RF Tx, PA, and X'tal Download PDF datasheet for SC14WAMDECT SF01.pdf |
|
Texas Instruments | Single-Band Combo Module 130-Pin LGA T R Download PDF datasheet for WL1835MODGBMOCT.pdf |
|
QORVO | Duplexer 3 BAW Compact Form Factor 8-Pin WLP T R Download PDF datasheet for TQQ1003TR7.pdf |
|
LS RESEARCH | TiWi5 Module 52-Pin SMD Tray Download PDF datasheet for 450-0053.pdf |
|
Qualcom-RF360 | Saw Duplexer 9-Pin SMT Download PDF datasheet for B39212B8092P810.pdf |
|
Infineon | - - |
|
Johanson Technology | RF Balun 2400 to 2500MHz 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 2450BM14A0002T.pdf |