LRB521CS-30T5G Leshan Radio
LRB521CS-30T5G Images
Please contact us for more photos of LRB521CS-30T5G
Part Number LRB521CS-30T5G
Manufacturer Leshan Radio
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Schottky Barrier Diode 30V 0.1A 2-Pin SOD-923 T R
Category Discrete Semiconductor
Family Diode
ROHS Compliant Yes
MSL Level LRB521CS-30T5G
Datasheet download LRB521CS-30T5G.pdf
Request Quotation for LRB521CS-30T5G
LRB521CS-30T5G Specifications
Part Number LRB521CS-30T5G
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 0.8 x 0.6 x 0.39
Supplier Package SOD-923
Peak Non-Repetitive Surge Current 0.5 A
Type Schottky Barrier Diode
Peak Forward Voltage 0.35@10mA V
Pin Count 2
Peak Average Forward Current 0.1 A
Rad Hard No
Peak Reverse Repetitive Voltage 30 V
Configuration Single
Operating Temperature -40 to 125 °C