RB521G-30T2R ROHM
RB521G-30T2R Images
Please contact us for more photos of RB521G-30T2R
Part Number RB521G-30T2R
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Small Signal Schottky 30V 0.1A 2-Pin VMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RB521G-30T2R
Datasheet download RB521G-30T2R.pdf
Request Quotation for RB521G-30T2R
RB521G-30T2R Specifications
Part Number RB521G-30T2R
Peak Forward Voltage [email protected] V
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Peak Non-Repetitive Surge Current 0.5 A
Product Dimensions 1 x 0.6 x 0.5 mm
Type Small Signal Schottky Diode
Supplier Package VMD
Peak Reverse Current 10@10V uA
Peak Average Forward Current 0.1 A
Peak Reverse Repetitive Voltage 30 V
Operating Temperature -40 to 125 °C