RB521SM-30T2R ROHM
RB521SM-30T2R Images
Please contact us for more photos of RB521SM-30T2R
Part Number RB521SM-30T2R
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Schottky 30V 0.2A 2-Pin EMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RB521SM-30T2R
Datasheet download RB521SM-30T2R.pdf
Request Quotation for RB521SM-30T2R
RB521SM-30T2R Specifications
Part Number RB521SM-30T2R
Peak Forward Voltage 0.47 V
Supplier Package EMD
Type Schottky Diode
Rad Hard No
Pin Count 2
Peak Average Forward Current 0.2 A
Configuration Single
Peak Reverse Repetitive Voltage 30 V
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -40 to 150 °C
Peak Reverse Current 30@10V uA
Product Dimensions 1.2 x 0.8 x 0.6 mm
Peak Non-Repetitive Surge Current 1 A