ESR01MZPF2002 ROHM
ESR01MZPF2002 Images
Please contact us for more photos of ESR01MZPF2002
Part Number ESR01MZPF2002
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res 0402 20K Ohm 1% 1 5W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR01MZPF2002
Datasheet download ESR01MZPF2002.pdf
Request Quotation for ESR01MZPF2002
ESR01MZPF2002 Specifications
Part Number ESR01MZPF2002
Maximum Processing Temperature 260 °C
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 20 kOhm
Package Type SMD
Rad Hard No
Supplier Package 0402
Type Thick Film
Pin Count 2
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm