ESR01MZPJ330 ROHM
ESR01MZPJ330 Images
Please contact us for more photos of ESR01MZPJ330
Part Number ESR01MZPJ330
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 33 Ohm 5% 1 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR01MZPJ330
Datasheet download ESR01MZPJ330.pdf
Request Quotation for ESR01MZPJ330
ESR01MZPJ330 Specifications
Part Number ESR01MZPJ330
Military Standard
Failure Rate
Supplier Package 0402
Max Processing Temp 260
Package Type SMD
Type Thick Film
Rad Hard No
Pin Count 2
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.2 W
Case Size 0402
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Resistance Value 33 Ohm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm