ESR03EZPD9761 ROHM
ESR03EZPD9761 Images
Please contact us for more photos of ESR03EZPD9761
Part Number ESR03EZPD9761
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CHIP RES ANTI-SURGE 0603 9.76K OHM 1%
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR03EZPD9761
Datasheet download ESR03EZPD9761.pdf
Request Quotation for ESR03EZPD9761
ESR03EZPD9761 Specifications
Part Number ESR03EZPD9761
Resistance Value 9.76 kOhm
Rad Hard No
Case Style Molded
Type Thick Film
Termination Style Wraparound
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Lead Free Yes
Packaging Paper Tape and Reel
Family ESR
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm