ESR10EZPF2001 ROHM
ESR10EZPF2001 Images
Please contact us for more photos of ESR10EZPF2001
Part Number ESR10EZPF2001
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 2K Ohm 1% 2 5W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR10EZPF2001
Datasheet download ESR10EZPF2001.pdf
Request Quotation for ESR10EZPF2001
ESR10EZPF2001 Specifications
Part Number ESR10EZPF2001
Military Standard
Failure Rate
Type Thick Film
Package Type SMD
Rad Hard No
Supplier Package 0805
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55
Resistance Value 2 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0805
Tolerance 1 %
Power Rating 0.4 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm