ESR10EZPF8202 ROHM
ESR10EZPF8202 Images
Please contact us for more photos of ESR10EZPF8202
Part Number ESR10EZPF8202
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 82K Ohm 1% 2 5W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR10EZPF8202
Datasheet download ESR10EZPF8202.pdf
Request Quotation for ESR10EZPF8202
ESR10EZPF8202 Specifications
Part Number ESR10EZPF8202
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Power Rating 0.4 W
Resistance Value 82 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0805
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Military Standard
Failure Rate
Package Type SMD
Type Thick Film
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm