ESR10EZPJ430 ROHM
ESR10EZPJ430 Images
Please contact us for more photos of ESR10EZPJ430
Part Number ESR10EZPJ430
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description RES ANTI-SURGE 0805 43 OHM 0.4W 5% SMD
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR10EZPJ430
Datasheet download ESR10EZPJ430.pdf
Request Quotation for ESR10EZPJ430
ESR10EZPJ430 Specifications
Part Number ESR10EZPJ430
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Rad Hard No
Type Thick Film
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Resistance Value 43 Ohm
Lead Free Yes
Lead Finish Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Family ESR
Packaging Paper Tape and Reel
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm