KTR18EZPF4703 ROHM
KTR18EZPF4703 Images
Please contact us for more photos of KTR18EZPF4703
Part Number KTR18EZPF4703
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 470K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level KTR18EZPF4703
Datasheet download KTR18EZPF4703.pdf
Request Quotation for KTR18EZPF4703
KTR18EZPF4703 Specifications
Part Number KTR18EZPF4703
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Power Rating 0.25 W
Tolerance 1 %
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Package Type
Military Standard
Failure Rate
Type Thick Film
Resistance Value 470 kOhm
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55
Supplier Package 1206
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm