MCR006YRTF15R0 ROHM
MCR006YRTF15R0 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTF15R0
Part Number MCR006YRTF15R0
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 15 Ohm 1% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTF15R0
Datasheet download MCR006YRTF15R0.pdf
Request Quotation for MCR006YRTF15R0
MCR006YRTF15R0 Specifications
Part Number MCR006YRTF15R0
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Supplier Package 0201
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Resistance Value 15 Ohm
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Failure Rate
Military Standard
Maximum Processing Temperature 260 °C
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm