MCR006YRTF2002 ROHM
MCR006YRTF2002 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTF2002
Part Number MCR006YRTF2002
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 20K Ohm 1% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTF2002
Datasheet download MCR006YRTF2002.pdf
Request Quotation for MCR006YRTF2002
MCR006YRTF2002 Specifications
Part Number MCR006YRTF2002
Maximum Processing Temperature 260 °C
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Supplier Package 0201
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Military Standard
Resistance Value 20 kOhm
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm