MCR01MZPF12R0 ROHM
MCR01MZPF12R0 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF12R0
Part Number MCR01MZPF12R0
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 12 Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF12R0
Datasheet download MCR01MZPF12R0.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF12R0
MCR01MZPF12R0 Specifications
Part Number MCR01MZPF12R0
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 12 Ohm
Power Rating 0.0625 W
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm