MCR01MZPF2200 ROHM
MCR01MZPF2200 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF2200
Part Number MCR01MZPF2200
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 220 Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF2200
Datasheet download MCR01MZPF2200.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF2200
MCR01MZPF2200 Specifications
Part Number MCR01MZPF2200
Resistance Value 220 Ohm
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Lead Finish Tin Over Nickel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.0625 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm