MCR01MZPF24R9 ROHM
MCR01MZPF24R9 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF24R9
Part Number MCR01MZPF24R9
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 24.9 Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF24R9
Datasheet download MCR01MZPF24R9.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF24R9
MCR01MZPF24R9 Specifications
Part Number MCR01MZPF24R9
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Resistance Value 24.9 Ohm
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm