MCR01MZPF3013 ROHM
MCR01MZPF3013 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF3013
Part Number MCR01MZPF3013
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 301K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF3013
Datasheet download MCR01MZPF3013.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF3013
MCR01MZPF3013 Specifications
Part Number MCR01MZPF3013
Termination Style Wraparound
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Lead Finish Tin Over Nickel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.0625 W
Resistance Value 301 kOhm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm