MCR01MZPF4642 ROHM
MCR01MZPF4642 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF4642
Part Number MCR01MZPF4642
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description RESISTORS 0402 46.4K
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF4642
Datasheet download MCR01MZPF4642.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF4642
MCR01MZPF4642 Specifications
Part Number MCR01MZPF4642
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Lead Free Yes
Packaging Paper Tape and Reel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Family MCR
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Resistance Value 46.4 kOhm
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm