MCR01MZPJ224 ROHM
MCR01MZPJ224 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPJ224
Part Number MCR01MZPJ224
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 220K Ohm 5% 1 16W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPJ224
Datasheet download MCR01MZPJ224.pdf
Request Quotation for MCR01MZPJ224
MCR01MZPJ224 Specifications
Part Number MCR01MZPJ224
Military Standard
Failure Rate
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Resistance Value 220 kOhm
Type Thick Film
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.0625 W
Package Type SMD
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm