MCR03EZPD3832 ROHM
MCR03EZPD3832 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPD3832
Part Number MCR03EZPD3832
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 38.3K Ohm 0.5% 1 10W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPD3832
Datasheet download MCR03EZPD3832.pdf
Request Quotation for MCR03EZPD3832
MCR03EZPD3832 Specifications
Part Number MCR03EZPD3832
Tolerance 0.5 %
Resistance Value 38.3 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.1 W
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm