MCR03EZPFL3R30 ROHM
MCR03EZPFL3R30 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFL3R30
Part Number MCR03EZPFL3R30
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 3.3 Ohm 1% 1 10W \u00b1400ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFL3R30
Datasheet download MCR03EZPFL3R30.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFL3R30
MCR03EZPFL3R30 Specifications
Part Number MCR03EZPFL3R30
Failure Rate
Military Standard
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Rad Hard No
Case Style Molded
Type Thick Film
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Resistance Value 3.3 Ohm
Power Rating 0.1 W
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±400 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm