MCR03EZPFX1203 ROHM
MCR03EZPFX1203 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX1203
Part Number MCR03EZPFX1203
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 120K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX1203
Datasheet download MCR03EZPFX1203.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX1203
MCR03EZPFX1203 Specifications
Part Number MCR03EZPFX1203
Failure Rate
Military Standard
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Type Thick Film
Resistance Value 120 kOhm
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm