MCR03EZPFX1651 ROHM
MCR03EZPFX1651 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX1651
Part Number MCR03EZPFX1651
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 1.65K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX1651
Datasheet download MCR03EZPFX1651.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX1651
MCR03EZPFX1651 Specifications
Part Number MCR03EZPFX1651
Resistance Value 1.65 kOhm
Type Thick Film
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Rad Hard No
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm