MCR03EZPFX2873 ROHM
MCR03EZPFX2873 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX2873
Part Number MCR03EZPFX2873
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 287K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX2873
Datasheet download MCR03EZPFX2873.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX2873
MCR03EZPFX2873 Specifications
Part Number MCR03EZPFX2873
Resistance Value 287 kOhm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Failure Rate
Military Standard
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm